معرفی کتاب

 

janatan

 

نام کتاب : جاناتان مرغ دریایی

نویسنده:  ریچارد باخ

مترجم : لادن جهانسوز

ناشر : انتشارات بهجت

درباره ی کتاب :

” جاناتان ” مرغی دریایی است که امور روزمره مانند جنگیدن برای شکار، خوردن و خوابیدن او را راضی نمی کند و به او معنا نمی بخشد او تلاش می کند که در بالا ترین حد ممکن پرواز کند اما در هر ارتفاعی می بیند ارتفاعی بلند تر ازآن هم وجود دارد در نهایت روزی او از این جهان وارد جهان دیگری می شود و در آنجا می فهمد که مهم ترین مسئله رسیدن به کمال است و اگر در جهان فعلی چیزی نیاموزد جهان بعدی هم مانند همین جهان خواهد بود باید درهر مرحله به کمال دست یابد تا وارد مرحله دیگری شود. جاناتان همه مراحل را با موفقیت پشت سر می گذارد سپس تصمیم می گیرد به جهان اول برگردد و دیگران را هم با مفهوم اصلی زندگی که رسیدن به کمال است آشنا کند .

این کتاب در سه بخش نوشته شده ومفاهیم بسیار عمیقی را مطرح می کند و به انسان می اموزد دراین جهان کار های مهم تری از خوردن و خوابیدن  دارد.

 قسمت هایی از متن کتاب ” جاناتان مرغ دریایی ” :

    ” …  جاناتان ! چنین مکانی ‌( بهشت ) وجود ندارد. بهشت یک مکان نیست و یک زمان هم نیست. بهشت یعنی کامل شدن  … “

   ” …  مرغانی که کمال را به خاطر سفر حقیر می شمارند به تدریج نیز به جایی نمی رسند،  اماآن هایی که سفر را بخاطر کمال کنار می گذارند زود به همه جا می رسند . به خاطر داشته باش جاناتان،  بهشت مکان و یا زمان نیست،  زیرا مکان و زمان خیلی بی معنا هستند … ‍”

   ” … آنچه دیدگانت به تو می گویند باور نکن. همه ی آنچه که می بینی محدود است. با ادراک خود بنگراگر آنچه را که آموختی بشناسی  می توانی پرواز را بشناسی  … “


 برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید